Články

POZVÁNKA na projekt Snídaně s politikem

Archiv

Přijďte posnídat s místopředsedou Evropského parlamentu Dr. Liborem Roučkem! Projekt snídaně s politikem je tu pro Vás! Zeptejte se co Vás zajímá, nahlédněte pod pokličku novinářské profesi a zkuste si vytvořit vlastní reportáž pro Český rozhlas!

Číst dál >

Výstupy z Kecejme do toho se promítly do dokumentu EU

Archiv

Dne 24. 2. 2011 se podařilo zástupci v Evropském hospodářském a sociálním výboru Pavlu Trantinovi prosadit jednomyslné stanovisko ve specializované sekci Zaměstnanost, sociální věci, občanství, ke sdělení Komise Mládež v pohybu – iniciativa zaměřená na rozvinutí potenciálu mladých lidí (KOM2010 477). Tak a teď trochu lidsky…

Číst dál >

Šikana + Kyberšikana

Archiv

Projekt Kecejme do toho otevírá další 3 témata. Tím prvním je téma Šikana a Kyberšikana. V tomto článku naleznete jeho analýzu.

Číst dál >

V Ostravě proběhla diskuse na téma "Legalizace marihuany"

Archiv

V úterý 8. února 2011 proběhla na ostravském magistrátu diskuze k tématu legalizace marihuany. Hostem a odborníkem na slovo vzatým, který diskutoval s mladými účastníky dopady legalizace, ale i různé administrativní těžkosti, stejně jako souvislosti s drogovou problematikou obecně byl plk.Mgr. Jakub Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály Policie České republiky. V panelu diskuze byl zastoupen i názor podporovatele legalizace.

Číst dál >

Hledáme zástupce na Předsednickou konferenci v Budapešti

Archiv

Konference je pořádána v rámci maďarského předsednictví v Evropské unii a jedná se o možnost pro mladé lidi z celé Evropské unie a přidružených států diskutovat aktuální evropská témata ohledně mladých. Část programu je společná s řediteli odborů mládeže z patřičných ministerstev všech států EU.

Číst dál >

Legalizace marihuany - co vy na to?

Archiv

Jaký je váš názor na marihuanu? Jedná se o drogu, která by měla být zakázána, nebo by spíš pomohla její legalizace? Takové a další otázky přináší projekt „Kecejme do toho“ v rámci veřejné diskuse na téma „Legalizace marihuany“.

Číst dál >

Výstupy z diskuse - Státní maturita

Archiv

Dne 21.12.2010 proběhla v prostorách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy diskuze projektu Kecejme do toho na téma Státní maturity. Diskuze se účastnilo na 60 mladých lidí, převážně středoškoláků z celé ČR. Diskutovat s nimi přišli zástupce CERMATu pan Jiří Zíka, senátor Marcel Chládek, který proslul např. svým návrhem na zrušení státních maturit a také ředitel jedné z pražských středních škol pan Jiří Benda.

Číst dál >

Diskuse - Státní maturita

Archiv

Líbí se ti nový systém státní maturity nebo k němu máš výhrady? Máš s ní nějaké zkušenosti, například ze zkušebního kola? Měla by se státní maturita zachovat, změnit nebo úplně zrušit? Hned týden po diskusi o vysokých školách přichází projekt Kecejme do toho s diskusí na téma Státní maturity, tentokráte přímo na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Číst dál >
Organizátor
Partneři