Články

Státní maturita - jak dopadla?

Archiv

Mladí lidé zapojeni do projektu „Kecejme do toho“ vyjádřili souhlas s konáním státních maturit. Její podoba by se však, v závislosti na zkušební kolo, měla významně změnit.

Číst dál >

POZVÁNKA - WORKSHOP - Státní maturita

Archiv

Líbí se ti nový systém státní maturity nebo k němu máš výhrady? Máš s ní nějaké zkušenosti, například ze zkušebního kola? Měla by se státní maturita zachovat, změnit nebo úplně zrušit? Přihlas se na workshop k tématu „Státní maturity“ a podílej se na tvorbě návrhu pro politickou reprezentaci i Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. KDT-nálepka Pozvánka

Číst dál >

Školné na vysokých školách - co vy na to?

Archiv

Jsme ochotni si zaplatit školné na vysokých školách, pokud budou podmínky navrženy tak, aby nám vyhovovaly a rozuměli jsme jim. Mladí lidé zapojení do projektu Kecejme do toho po zvážení možných pro a proti vyjádřili souhlas s poplatky na vysokých školách, nicméně pouze v případě, že budou splňovat určitá kritéria. Bez nich jim zavedení školného přijde nepřijatelné.

Číst dál >

Kecejme do toho open air

Archiv

Ve čtvrtek 9.9.2010 uspořádala v rámci projektu Kecejme do toho Česká rada dětí a mládeže společně s Národním parlamentem dětí a mládeže Kecejme do toho Open air. Do parku Parukářka dorazilo na 400 hlavně mladých lidí, pro které byl open air určen.

Číst dál >

Mládež v pohybu - Kecej do toho s evropskou komisařkou

Archiv

Nová iniciativa Evropské Unie Mládež v pohybu má za cíl podpořit mladé lidi v Evropě. Co si o ní myslíme? Máme nějaké další nápady na zlepšení? Kecejme do toho přímo s evropskou komisařkou Androullou Vassiliovou. Otázky v jakémkoli jazyce EU lze zasílat předem či během internetové diskuse na adresu: EAC-YOM@ec.europa.eu. Internetová diskuse bude přenášena živě na: http://webcast.ec.europa.eu/…l/index.html Více k iniciativě EU v článku.

Číst dál >

Výzva - Školné na vysokých školách

Archiv

Zajímá tě téma školného na vysokých školách? Máš na to svůj jasný názor? Chtěl/a by ses tématu věnovat dlouhodobě a jeho výstupy představit třeba i ministrovi? zapoj se do skupiny „Školné na vysokých školách“ ilustrační - diskuse venku

Číst dál >

Hledáme zástupce na Evropskou konferenci mladých

Archiv

2 – 5. října, Lovaň – Belgie Termín k odeslání přihlášky 2.září 12.00 SEČ. Konference je pořádána v rámci belgického předsednictví v Evropské unii a jedná se o možnost pro mladé lidi z celé Evropské unie a přidružených států diskutovat aktuální evropská témata ohledně mladých. Část programu je společná s řediteli odborů mládeže z patřičných ministerstev všech států EU. logo-EUtrioYouth

Číst dál >

Pozvánka na akci - Kecejme do toho Open Air

Aktuality

První akce pro veřejnost s názvem Kecejme do toho Open Air proběhne ve čtvrtek 9. září 2010 v Praze. Jedná se o odpolední minifestival, na kterém si účastníci mohou poslechnout hudbu od kapel, jako jsou Prague Conspiracy nebo Memphis, zúčastnit se workshopů v netradičních sportech jako je Footbag Freestyle či Freestyle Frisbee, nebo si vyzkoušet netradiční výtvarné aktivity. Vstup zdarma!

Číst dál >

Tisková konference k projektu Kecejme do toho

Archiv

proběhla 24. 8. 2010 v dopoledních hodinách v prostorách Evropského domu v Praze. Projekt představil jeho koordinátor Honza Husák, nové webové stránky Kecejmedotoho.cz uvedl Jirka Let, o blížící se akci pro veřejnost Kecejme do toho Open air hovořila Janina Votavová a důležitost nabízeného dialogu mladých zdůraznil Aleš Sedláček, předseda ČRDM.

Číst dál >

Zaměstnanost a zaměstnavatelnost mladých

Archiv

Evropská unie se v současné době zajímá o názory mladých lidí, jak jim pomoci získat zaměstnání. Níže naleznete několik základních informací o zaměstnanosti a zaměstnavatelnosti mladých lidí převážně z úhlu pohledu důležitého pro úředníky, kteří na tématu pracují.

Číst dál >
Organizátor
Partneři