Články

Volit od 16 let?

Archiv

Volit od 16 aneb učení politiky dělá politiku i občanskou společnost Diskuze nad tím, zda by mladí měli mít právo volit již od 16 let namísto 18leté hranice se odehrávají především mezi mladými v západoevropských zemích a na úrovni Evropské unie. Např. Rakousko v minulých letech tuto možnost již zavedlo. Mělo by to význam i u nás v České republice?

Číst dál >

Dětský ombudsman

Archiv

Dětský ombudsman je instituce zřízená státem pro ochranu práv dětí. Jedná se o veřejnou osobu, na kterou se může obrátit kdokoli, kdo chce řešit jakékoli problémy a otázky týkající se dětí. Nejčastěji ombudsman řeší porušování dětských práv, ale do náplně jeho práce patří i jiné aktivity např. dohlížení na tvorbu zákonů o dětech apod.

Číst dál >

Participace mladých

Archiv

Slovo participace lze překládat různě. Jedním z nejčastějších překladů je spoluúčast, respektive spoluúčast na rozhodovacím procesu…

Číst dál >

Státní maturity

Archiv

Tento text slouží jako podklad k další diskusi na téma „Státní maturity“. Má být seznámením s vývojem diskuse o nové podobě maturity v ČR a poskytuje i příklady souhlasných a nesouhlasných argumentů, které v souvislosti se státními maturitami vyvstávají.

Číst dál >

Školné na vysokých školách

Archiv

Podstatou školného je zpoplatnění studia vysokoškolského typu na všech státem zřízených a vedených univerzitách, vysokých školách či jiných zařízeních poskytující odpovídající úroveň terciálního vzdělání. Má se studium na VŠ zpoplatnit nebo ne? Kecejme do toho!

Číst dál >

Zahajovací tisková konference Kecejme do toho

Archiv

V úterý 24. srpna 2010 proběhne zahajovací tisková konference projektu. Na tiskové konferenci budeme prezentovat informace o projektu, informace o první akci projektu s názvem „Kecejme do toho Open air“ a zúčastnění novináři získají informace, jak se účastníci mohou do projektu zapojit.

Číst dál >
Organizátor
Partneři