Výzva - zapoj se do pátého ročníku Kecejme

Editor | 18. 3. 2015 22:15 Archiv

Pátý ročník Kecejme do toho se zaměří na regionální diskuse a školení spoluorganizátorů diskuzí. Letos budeme účastníky projektu školit v tom, jak diskuzi organizovat. Přejdou tak od účasti k organizaci. Snažíme se tímto způsobem poskytnout mladým lidem větší prostor k vyjádření se k aktuálním tématům a aktivně se jim věnovat právě skrz diskuze.

Do projektu se mohou zapojit skupiny mladých lidí. Podmínkou je, aby skupinu tvořili čtyři lidé z jednoho města, a to mladí ve věku 13 až 26 let, z nichž minimálně jeden musí být starší 18 let. Celkem hledáme 6 skupin ze 6 různých měst.

Co se týče probíraných témat, toto pole je zcela otevřené. Jediným stanoveným tématem je “Smysl a význam participace”. Další podněty vyvstanou ze zahajovací party projektu, dále se o nich bude hlasovat v anketě na webu a vybraná témata si pak účastníci mezi sebou rozeberou a zpracují.

Cílem projektu je kompletně vyškolit účastníka v tom, jak zorganizovat diskuzi. Během dvou víkendových setkání účastníci zjistí, jaká je role moderátora, kam se obrátit, když potřebuji prostory pro diskuzi či jak vhodně vybrat hosta. Zároveň budou mít možnost se na cokoliv zeptat a probrat veškeré aspekty chystané diskuze se zkušenými organizátorka­mi.Tato setkání proběhnou v termínu 17.-19.4. a 8.-10.5. 2015. V červnu pak následně zorganizují diskuzi jako výstup své práce.

Účastníkům nabízíme zdokonalení se v sebeprezentaci a prezentaci v obecně, formulování a argumentaci vlastního názoru, umění diskuze a vytváření kompromisů. Zároveň získají i mnohé organizační dovednosti.

Po realizaci diskuzí pak účastníky čeká ještě závěrečné, letní setkání, kde proběhne vyhodnocení celého projektu. Předběžný termín je stanoven na 24.-26.8. Ročník pak tradičně zakončíme závěrečnou konferencí, která je naplánována na říjen letošního roku.

Výzvu a zároveň přihlášku do projektu naleznete v příloze. Neváhejte, počet míst je omezen.

Podobné články

Na Kecejme do toho, vol. 5 se vybírala témata pro diskuze

Archiv

V úterý, 24.3. 2015 odstartoval v Lucerna Music Baru pátý ročník projektu Kecejme do toho. Koncert začal v 19:30 slovenskou mladou zpěvačkou, která si říká Katarzia. Na programu následovala kapela The High Corporation, Věc Makropulos, Megaphone a očekaváný nový hudební projekt 2127sounds feat. Dr. Cocoman, Dr. Kary, Erika Fečová, Kato, Oliver Lowe a přátelé, Jen Hovorka a další. Atmosféta na koncertu byla báječná a my za ni děkujeme.

Číst dál >
Organizátor
Partneři