Kecejte do toho OECD

Autor

Zuzka
vládce excelů
Zuzka | 13. 7. 2015 15:14 Aktuality

Máte nápad jak zlepšit školství?

Dokážete si představit, jak vypadá škola budoucnosti a jak se v ní vyučuje?

Jak by měla vláda více reagovat na potřeby mladých lidí?

ON-line dotazník naleznete zde

Vyplňte krátký dotazník a můžete vyhrát cestu na Fórum mládeže OECD do Helsinek, kde můžete přímo říci ministrům, co by měli zlepšit. Přispějte do 10. srpna svými nápady do diskuze 34 nejvyspělejších zemí světa, které spolupracují v rámci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD.

Podklady z této konzultace budou zpracovány Národní pracovní skupinou pro strukturovaný dialog s mládeží a Úřadem vlády České republiky - Radou vlády pro udržitelný rozvoj. Vaše názory budou podkladem pro ministra, který bude zastupovat Českou republiku na jednání Rady ministrů OECD. Ta se sejde koncem října 2015 v Helsinkách. Zároveň z mladých lidí, kteří se zapojí, a vyplní dotazník, bude vybrán jeden/jedna, který/á se bude moci účastnit za české mladé v tzv. Fóru mládeže. Na Fóru mládeže budou zástupci mladých lidí formulovat konkrétní doporučení přímo ministrům ze zemí OECD na základě podkladů z konzultací každé zemi.

Hlavní otázky, kterým se bude OECD nyní věnovat, jsou rozvoj školství, adekvátní reakce vlád na skutečné potřeby mladých lidí a to, jak podpořit mladé lidi, aby se aktivně zapojovali do veřejného dění.

Věděli jste že: Přestože 85% mladých lidí diskutuje na sociálních sítích, ale jen 18% se věnuje společenským a politickým tématům. Kam chcete patřit vy?

Mladých lidí žije nyní na světě nejvíce, a to nejen v absolutních číslech, ale i procentuálně. Mladí lidé ve věku 10 – 24 let tvoří přes čtvrtinu světové populace, více jak 1,8 miliardy lidí. Jejich názory by proto měly také ovlivňovat světové politické dění.

Děkujeme, že se zapojíte.

Podobné články

Překlady stanovisek

Aktuality

Do anglické sekce přibyly překlady aktuálních stanovisek. Můžete se tak o ně podělit se svými zahraničními kamarády nebo projektovými partnery. V nejbližší době ještě přibudou německé překlady.

Číst dál >
Organizátor
Partneři