Jdeme na Evropu!

Editor | 21. 1. 2014 20:10 Archiv

Přinášíme vám další možnost, jak oslovit evropské politiky a dát jim najevo, čím by se měli zabývat. Tentokrát ve spolupráci s Ligou mladých voličů, která se zabývá prosazováním zájmů mladých lidí na poli EU.

Projekt Kecejme do toho a kampaň Vím, proč volím začali spolupracovat s Ligou mladých voličů (League of Young Voters, dále jen LYV). Víte, co to znamená? No hlavně to, že Vám budeme přinášet informace z mezinárodního dění v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu a možnost ovlivnit samotné kandidáty a jejich politiku. Liga má totiž za cíl prosadit zájmy a témata mladých voličů u velkých politických uskupení, jejichž členy jsou naše národní politické strany. Není to jen nějaké plácání do větru, ale za projektem LYV stojí Evropské fórum mládeže, které má velkou zkušenost s tím, jak působit a lobbovat za zájmy mladých lidí nejen na půdě Evropských institucí.

A jak se to týká přímo Vás? Klikněte na stránku youngvoters.eu a řekněte, jaké téma Vás zajímá a čemu by se měli politici věnovat. Samozřejmě můžete podpořit již navržená témata a přidat k nim svůj vlastní komentář. Stránka se Vám zobrazí v angličtině, ale je možné si zvolit volbu češtiny a témata taktéž psát v češtině. Pak je jen na Vás, kolik přátel zapojíte do debaty nad Vaším tématem a tím jej zviditelníte na evropské úrovni. Příjemným bonusem je soutěž o smartphone pro ty, kteří budou na stránce aktivní.

Tak co? Pořád si myslíte, že je Brusel daleko?

Podobné články

Na Kecejme do toho, vol. 5 se vybírala témata pro diskuze

Archiv

V úterý, 24.3. 2015 odstartoval v Lucerna Music Baru pátý ročník projektu Kecejme do toho. Koncert začal v 19:30 slovenskou mladou zpěvačkou, která si říká Katarzia. Na programu následovala kapela The High Corporation, Věc Makropulos, Megaphone a očekaváný nový hudební projekt 2127sounds feat. Dr. Cocoman, Dr. Kary, Erika Fečová, Kato, Oliver Lowe a přátelé, Jen Hovorka a další. Atmosféta na koncertu byla báječná a my za ni děkujeme.

Číst dál >
Organizátor
Partneři